Başarılarımızdan Örnekler

Öğrencilerimiz Microsoft Imagine Cup 2009'da Türkiye 1.si Oldu (2009)

Öğrencilerimiz Mert Unan, Alkım Şenkan ve Umut Karakulak ile danışmanları Yrd. Doç. Dr. Tacha Serif, Microsoft Imagine Cup 2009 Türkiye Finali'nde Yazılım Tasarımı kategorisinde CogoStuff isimli projeleriyle 1. olarak yarışmanın dünya finallerinde ülkemizi temsil etti. Yarışmayı kazanan ekipte bulunan öğrencimiz Mert Unan, mezun olduktan sonra kariyerine Microsoft'ta devam etmektedir.

Assistive Technologies Workshop (2011)

Bölümümüz ev sahipliğinde düzenlenen, engelli ve yaşlı bireylerin daha az yardıma ihtiyaç duyarak günlük hayatlarını sürdürebilmelerine yönelik güncel yardımcı teknoloji araç tasarımlarının sunulduğu uluslararası çalıştayda öğrencilerimizin projeleri de sunuldu.

EMO Bitirme Tasarım Proje Yarışmasında Dereceler

- Murat Kalender, "Ders Çizelgeleme Programı", Birincilik (2007) - Ali Haktan Işılak, "Kablosuz Sensör Ağları İle Engelli İnsanlar İçin Akıllı Ev Uygulamaları", Üçüncülük (2011) - Tansel Bozkurt, "ALS ve MS Hastaları İçin Bilgisayar Destekli Beslenme Sistemi", Üçüncülük (2011)

Onur Alp Aydın Samsung Mobilers Yarışmasında 1. Oldu (2011)

Öğrencimiz Onur Alp Aydın, üniversitemizi temsilen katıldığı "Samsung Mobilers" yarışmasında ekibiyle birlikte 1. olarak Güney Kore'de yapılacak Samsung Mobilers final toplantısına katılmaya hak kazandı. 20 ülkenin en başarılı ekiplerinin katıldığı final toplantısında yapılan sıralamada ise en başarılı 5 ülke arasında yer aldı.

Okan Türkeş ve Kemal Çağrı Serdaroğlu "Teknoloji Liderleri" Programından Burs Almaya Hak Kazandı (2011)

Yüksek lisans öğrencilerimiz Okan Türkeş ve Kemal Çağrı Serdaroğlu, Türkiye Bilişim Derneği'nin değerli katkıları ile hayata geçirilen "Teknoloji Liderleri Lisansüstü Burs Programı" 2011-2012 dönemi kapsamında, "Türkiye Bilişim Derneği Burs Komitesi" tarafından projeleri ile burs almaya hak kazandı.

Burak Dede, Netmera Android Hackathon'da Birinci Oldu (2012)

Mezunlarımızdan Burak Dede, 11 saat içinde bir Android uygulaması geliştirilmesi beklenen Netmera Android Hackathon yarışmasında "SnapNSell" isimli uygulamasıyla birincilik ödülünü kazandı. Uygulama Google Play Store'da kullanıcılara sunuldu.

İnovasyon Haftası'nda Yenilikçi Projelerimizi Sunduk (2013)

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ile ortak düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası" uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini 28-30 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde bir araya getirdi. Etkinlikte bölümümüz de yenilikçi öğrenci projelerinden 10 tanesini ziyaretçilere sunma ve üniversitemizi tanıtma imkanı buldu.

SAP ile İşbirliği (2013)

SAP Research Almanya ile bölümümüz arasında kurulan işbirliğinin parçası olarak, SAP HANA Yazılım Direktörü Franz Faerber'in konuşmacı olduğu, 17 Aralık 2013'te gerçekleştirilen "HANA Mimarisi ve Gerçek Zamanlı Veritabanı Tasarımları" semineri büyük ilgi gördü. Katılımcılar, SAP'nin gerçek zamanlı veritabanı sistemlerinde çizdiği rotayı ve modern SAP HANA teknolojisini doğrudan projenin başındaki isimlerden dinleme şansına sahip oldular. Bu işbirliği çerçevesinde, 2014 Bahar döneminden itibaren SAP Research Almanya desteğiyle açılan dersler ve araştırma projeleriyle öğrencilerimiz sektörün önde gelen profesyonelleriyle çalışma imkanı bulmaktalar.

2012 Ekibi Ödül Alan 2013 Ekibi 2014 Etkinliği Lokasyon Tabanlı Servisler Programı (2012-2013-2014)

Avrupa Birliği ve Erasmus destekli uluslararası "Lokasyon Tabanlı Servisler Hızlandırılmış Programı" çerçevesinde geliştirdikleri projeleriyle öğrencilerimiz 2012 yılında İsveç'te, 2013 yılında ise Hollanda'da bölümümüzü temsil ettiler. 2013 programında "Most Innovative Design" ödülünü kazandılar. 2014 yılı etkinliği ise 23 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında bölümümüz ev sahipliğinde Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Program çerçevesinde öğrencilerimiz, mobil uygulama sektörünün önde gelen temsilcileri ve İsveç'ten Mittuniversitetet, Hollanda'dan Hogeschool van Amsterdam, Norveç'ten Høgskolen i Sør-Trøndelag, İspanya'dan Universidad Politécnica de Valencia ve Finlandiya'dan Metropolia Ammattikorkeakoulu üniversitelerinin öğrenci ve öğretim üyeleri ile buluşarak geliştirdikleri lokasyon tabanlı servis projesini sundu ve diğer üniversiteler tarafından geliştirilen projelerin aşamaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/aday-ogrenciler/basarilarimizdan-ornekler/