Mezunlarımız Neredeler?

  Bölümümüz 2000-2015 arasında toplam 675 mezun verdi.  

Mezunlarımızın Lisansüstü Eğitime Devam Durumu

 

Mezunlarımızın yurt dışında lisansüstü eğitim aldıkları üniversitelerden örnekler (büyük halini görmek için üzerine tıklayınız):

CSE-Akademik  

Mezunlarımızın Sektörel Dağılımı

 

Mezunlarımızın İş Bulma Süreci

Mühendislik (MÜDEK) akreditasyonunun gerekleri çerçevesinde hazırlanan ve mezun-öğrenci buluşmalarına katılan mezunlarımızın cevapladıkları anketlerin sonuçlarına göre, mezunlarımız mezuniyet sonrası iş bulmakta hiç zorluk yaşamamaktadır. Söz konusu anketlerde, mezunlarımızın "Mezuniyetinizden sonra işsiz kaldığınız bir dönem oldu mu?" sorusuna verdikleri yanıtlar ışığında çıkarılan grafik aşağıdaki gibidir.

 

Mezunlarımızın Kariyerleri

Mezunlarımızın yurt dışında çalıştıkları şirketlerden örnekler (büyük halini görmek için üzerine tıklayınız):

CSE-Kariyer

LinkedIn Grubu: http://www.linkedin.com/groups?gid=3725024

 

Mezunlarımızın Başarı Hikayelerinden Örnekler

 
50

Nurcan Tezcan (2001)

Yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nden aldıktan sonra, North Carolina State Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede kablosuz ağ alanında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2008’den beri dünyaca ünlü Intel’de kablosuz ağ mühendisi olarak çalışmaya hayatına devam etmektedir.

Özlem Durmaz İncel (L:2002, YL:2005)

Doktora derecesini 2009 yılında Hollanda Twente Üniversitesi’de Bilgisayar Bilimleri alanında tamamladı. Amerika’da Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi araştırmacı (2007-2008) ve Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır (2009-2012). Halen Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yardımcı doçent olarak çalışmaktadır. Mobil Hesaplama, Mobil Algılama, Kablosuz Algılayıcı Ağlar ve Yaygın Hesaplama konularında araştırma yapmaktadır. Mobil algılama ile insan eylemlerinin tanınması konusunda Tübitak tarafından desteklenen bir Kariyer projesinin ve yine aynı konuda Galatasaray Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri tarafından desteklenen bir projenin yürütücüsüdür.

Ayşegül Tüysüz Erman (2004)

Yüksek Lisans eğitimi sırasında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde “Uydu Ağları” konusunda çalıştı ve bu konuda uluslararası kongrelerde ve dergilerde makaleler yayınladı. Doktora eğitimi için Hollanda Twente Üniversitesi’ne kabul edildi. Doktora çalışmaları sırasında araştırma konusu olan “Kablosuz Sensör Ağları” konusunda çeşitli Avrupa Birliği projelerinde araştırmacı olarak görev aldı. Bu konuda birçok uluslararası makale yayınladı. Doktora derecesini 2011 yılında aldıktan sonra bir süre daha aynı üniversitede, Hollanda hükümeti tarafından desteklenen, sensör ağların denizcilik güvenliğinde kullanımını konu alan ulusal bir projede doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. Mart 2012 tarihinden bu yana Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yardımcı doçent olarak çalışmaktadır.

Fatih Özkentli (2005)

2005 yılının Mart ayında henüz öğrenciyken kurduğu Logic Bilişim şirketinin kaydettiği %28617 büyüme ile 2011 yılında Deloitte’nin EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen 500 teknoloji firması (Fast 500) ve Türkiye’de en hızlı büyüyen 50 teknoloji firması (Fast 50) listelerinde birinci oldu. 2012 yılında ise EMEA Fast 500’de 96.lığı, Türkiye Fast 50’de ise 6.lığı elde etti. Kurucu ortağı olduğu bir diğer şirket olan Binbir Teknoloji ile 2013 yılında EMEA Fast 500’de 8.; Türkiye Fast 50’de ise 1. sırayı aldı. Halen Logic Bilişim Sistemleri Ltd.Şti., Binbir Teknoloji Ltd.Şti., Lgc Bilişim Teknolojileri Ltd.Şti., ve Logic IT USA LLC firmalarının kurucu ortağıdır.

Fatoş Erendemir (2005)

Rochester Institute of Technology’de mühendislik yönetimi yüksek lisansı yaptı. 2006 ile 2008 yılları arasıda TAV’da IT Gözetmeni olarak çalıştı. Burada Atatürk Havalimanı’nda kullanılan havacılık sistemlerinin yenilenme projesinde yer aldı. 2008 yılında Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi’ne geçti. Burada ilk terminalin açılmasında ve 2009 yılında açılan yeni terminalin kurulumu sırasındaana proje yöneticisi olarak tüm havaalanı sistemlerinin entegrasyonunda görev aldı. Halen ISG’de proje yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Can Başaran (L: 2005, YL: 2007)

Doktora eğitimini Binghamton Üniversitesi’nde yaptı. Bu üniversitede 2005-2007 yılları arasında ağ üzerine, 2007-2012 arasında ise gerçek zamanlı gömülü sistemler üzerine araştırma görevlisi olarak çalıştı. Kasım 2012-Eylül 2013 arasında Daegu Gyeongbuk Institute of Science & Technology’de doktora sonrası araştırmacı olarak görev aldı. Eylül 2013’ten itibaren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Fatih Çolakoğlu (2007)

Stevens Institute of Technology’de bilgi sistemleri üzerine MBA derecesi aldı. Amerika’da Wissdom.com şirketini kurdu. Şu anda Corvega şirketinde genel müdür olarak çalışmaktadır.

Nurettin Dağ (2008)

Türkiye’nin lider Telekom şirketlerinden Netaş’ta kendini ispatladıktan sonra yazılım alanında çalışmak üzere yurt dışına gitti. Şu anda dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon.com’da Kıdemli Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/aday-ogrenciler/mezunlarimiz/mezunlarimiz-neredeler/