Mezunlarımızdan Mesajlar

 • Dr. Özlem Durmaz İncel (2002, Galatasaray Üniversitesi, Öğretim Üyesi - Yardımcı Doçent)

Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2002 mezunuyum, yani 10 yıl olmuş. Lisans oğrenciliğim yanında yüksek lisans eğitimim esnasında araştırma görevlisi olarak da bölümde yer aldım. Daha sonrasında ise hocalarımın desteği ile Hollanda'da doktora calışmalarıma devam ettim. Öncelikle bölümde alacağınız eğitim ve bu eğitimin tamamen İngilizce olması sizi dünyanın neresine giderseniz gidin her yerde bilgisayar mühendisliği konusunda kabul göreceğiniz bir yetkinlik sunacak. Müfredat ve ders içerikleri bilgisayar mühendisliğinin temel konularını en iyi şekilde kapsarken, son sınıflarda alacağınız seçmeli dersler ile ilgilendiğiniz alanlarda bilginizi derinleştirme imkanınız olacak. Ayrıca akademik kariyer yapmak ilginizi çekerse daha lisans seviyesinde konferans bildirisi yazma gibi deneyimler edinebilirsiniz. Bunlar benim şahsen deneyimlediğim tecrübeler. Akademik olarak kendinizi yetiştirmenizin yanı sıra oğrenci kulüpleri gibi imkanlar sayesinde sosyal deneyim edinmek de üniversite hayatının bence çok önemli bir parçası ve üniversite bu imkanlar açısından çok iyi bir yere geldi. Özellikle bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin ağırlıkta olduğu bilgisayar kulübü aktiviteleri bunun en güzel örneklerinden. Herkese başarılar ve iyi şanslar dileklerimle mezun-oğrenci buluşmalarında görüşmek üzere.

 
 
 • Mustafa İncel (2002, Sqills İstanbul, Teknik Yönetici)

Ben de eşim Özlem İncel gibi 2002 mezunuyum. Henüz oğrencilik yıllarımda atıldığım iş hayatına gireli 11 yıl oldu ve şu ana kadar farklı firmalarda değişik pozisyonlarda çalıştım. Eşimin doktora calışmaları esnasında gittiğimiz Hollanda'da çalışmaya başladığım ve halen çalışmakta olduğum şirket işe girdikten 1 yıl sonra benden arkadaşlarımdan ilgilenen varsa kendileri ile iş görüşmesi yapmak istedikleri konusunda tavsiye istedi ve bu görüşmelerden sonra birer sene aralıklarla Yeditepe Bilgisayar Mühendisliği mezunu 3 arkadaşım daha Hollanda'da calışmaya başladılar. Şu an firma İstanbul'da da çalışmalarına devam ediyor ve bu şubede de 2 Yeditepe mezunu arkadaşla daha beraber çalışmaktayız. Bölümde alacağınız eğitim ve diploma sayesinde uluslararası arenada kabul gören mühendisler olarak yetişme şansı sizleri bekliyor. Yeditepe Bilgisayar Mühendisliği mezunları arasındaki dayanışma çemberinin icinde sizleri de görmek üzere.

 
 
 • Murat Özcan (2003, Canpa İzolasyon, Şirket Ortağı)

Mühendisliğin temellerini çok iyi öğrendiğimi düşünüyorum. Bilgisayar alanında çalışmıyor olsam da Yeditepe'de öğrendiğim analitik becerileri her zaman kullandım.

 
 
 • Seçkin Pulatkan (2003, Sqills Transport, Kıdemli Uygulama Gelişticisi)

2003 yılında mezun oldum ve 10 yıl süren bir süreçte Yeditepe Üniversitesi mezunu olmanın avantajlarından yararlanmaktayım. Burada aldığım eğitimin dışarıda edinmiş olduğum tecrübeyle üst düzeyde olduğunu belirtmek isterim. Sahip olduğu eğitmenlerin deneyimlerini bize aktarabilmiş olmaları bu yönde motive olmuş olmaları bizim geleceğimize katkıları çok büyük olmuştur. Bir mühendis olarak hayata bakışım,sorunlara en iyi çözümleri geliştirebilmiş olmam onların eseridir. En önemli nokta ise bu geri dönüşümleri, Yeditepe Üniversitesi mezunu olmayan hatta Türkiye hakkında fazla bilgisi olmayan kişilerden almış olmam, bu yazımın nedenidir. Çalışmış olduğum şirketlerin Yeditepe Üniversitesi mezunlarından duydukları memnuniyetleri sayesinde yeni mezunlarımız da fırsatlar elde etmiştir. Bu kadar mezunun başarılı olması da bölümümüzde aldığımız eğitimin katkısıdır. Mezunlarımızdan kendilerine ve aldikları eğitime güvenmelerini rica ediyorum. Eminim sizler de sahip olduğunuz değeri zamanla fark edeceksiniz. Bir gün bir şekilde beraber çalışacağız , o yüzden görüşmek üzere...

 
 
 • Kamil Erman (2004, Turkcell Teknoloji, Kıdemli Araştırmacı)

2004 mezunuyum. Öğrencilik günlerim çok güzel geçti. Okulumuzun bize sağladığı imkanlar sayesinde iyi bir eğitim aldım. Bana bu güzel günleri yaşatan bütün arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ederim.

 
   
 
 • Mustafa Var (2006, Sqills International, Kıdemli Yazılım Mühendisi)

Yeditepe'de eğitim aldığım dönemde derslere paralel olarak yaptığımız laboratuvar çalışmaları okuldan sağladığım en büyük kazanım olmuştur. Müfredattaki çeşitlilik, bilgisayar mühendisliğinin ne gibi alanları olduğu ve teknik olarak nasıl yönelimlere gidebileceğim konusunda faydalı olmuştur. Akademisyenlerinden asistanına, alanında hakim kişilerden aldığım eğitim ve pratikler gerek özel sektör, gerek yüksek lisans eğitimimde benim sağlam bir altyapıda olmamı sağladığını gördüm.

 
 
 • Rasim Avcı (2007, Alcatel-Lucent Teletaş, Yazılım Test Mühendisi)

Dünya standartlarında kaliteli ve derin bir eğitim aldığımızı düşünüyorum.Kimi zaman zorlandık ama emeklerimizin karşılığını almak güzeldi.

 
 
 • Murat Kalender (2007, Huawei, Araştırma Mühendisi)

Aldığım eğitimin uluslararası seviyede olduğunu düşünüyorum. Gerek yurtdışında çalışırken gerek master eğitimimde aldığım eğitimin kalitesini farkettim.

 
 
 • Zorbey Gökyıldız (2008, ETCBASE Yazılım, Yazılım Mimarı)

Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği ilk etapta aklınıza gelebilecek Türkiye'deki genel Bilgisayar Mühendisliği tanımından çok daha kapsamlıdır, bu bölümü seçecek arkadaşların ne istediğini bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şayet ne istediğini gerçekten bilerek ve isteyerek bu bölümde okumak istiyorsanız Türkiye'de bu konuda alabileceğiniz en iyi eğitimlerden birini alacağınızdan şüphe etmemelisiniz.

Bölüm hocalarının hepsi alanında uzman ve gerçekten öğrencisini olduğu noktadan daha iyi noktalara getirmeye çalışan bilim insanlarıdır. Bu bölüm en başta size "öğrenmeyi öğretir", ki değişen dünya literatüründe kendisini Bilgisayar Bilimleri Mühendisi olarak adlandırmak isteyen bir bireyin sahip olması gereken yegane özellik budur.

Öğrenim hayatı boyunca bu öğrenme kültürü sayesinde soyut düşüncelerinizin somut programlara dönüştüğünü görmek yaşayacağınız en büyük mesleki tatmin ve gurur kaynağı olacaktır, bu bölümü bitiren istekli bir öğrencinin yapabilecekleri yalnızca hayalleri ile kısıtlıdır. Bölümde algoritma geliştirme ve analiz mantığını gerçekten özümsedikten sonra hedeflerinizi gerçekleştirmek için farklı programlama dilleri kullanmak sizin için bir araç olacaktır, gücünüzü bu esnekliğinizden alacaksınız.

Hepinize başarılar dilerim. Unutmayın ki her şey sizde başlar ve sizde biter.

 
 
 • Bulut Altıntaş (2009, Sybase, Teknik Danışman)

Bölümümde aldığım eğitim oldukça yeterlidir. İş hayatında herhangi bir eksik hissetmedim.Eğitim sürecinde aldığım her dersin faydasını bir şekilde çalışma hayatında gördüm. Verilen eğitimin kalitesinini düşmemesini dilerim.

 
   
 
 • Barış İnanç (2011, ARDICH Ar-Ge, Sürüm Mühendisi)

Bölümde verilen temel eğitim sayesinde şuanda çalışmış olduğum Ar-ge projelerinde farklı bir bakış açısıyla çözüm üretiyorum. Almış olduğum farklı dersler sayesinde teknolojileri birbirine entegre edebilme yeteneğine sahip olduğuma inanıyorum. Eğitim harici bölümün sağlamış olduğu bilgisayar kulübü olanağı sayesinde de organizasyonlarda kurucu rol almayı öğrendim.

 
 
 • Gamze Uslu (2011, Yeditepe Üniversitesi, Araştırma Görevlisi)

Bilgisayar Mühendisliği çok hızlı bir şekilde yenilenen alanlardan olduğu için,bu konuda verilecek eğitimin yalnızca bilgi vermeyi hedeflemesi yeterli olmamaktadır.Öğrencinin kendi başına da öğrenebilir hale gelmesi hatta bilgisayar mühendisliğinin yenilendiği hızda öğrenmesi gerekmektedir.Öğrenci bu yeteneği kazanabilmek için bilginin yanı sıra yönlendirilmeye,kendinin geliştirmesine uygun laboratuarlara ve araştırma olanaklarına ihtiyaç duymaktadır.Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilere kendi başına öğrenebilme becerisini kazandırarak mezunların mesleğe donanımlı bir şekilde başmamasını sağlamaktadır.

 
 
 • Gizem Akti (2012, Panda Security, Teknik Destek Mühendisi)

Bölüm dersleri temel bilgileri öğrettiği için, yeni teknolojileri öğrenmek ve geliştirmek çok rahat oluyor. Bu sebeple derslerin zor olması mezuniyet sonrası çok işime yaradı.

 
 
 • Uğur Arpacı (2012, OBSS, Sürüm Konfigürasyon - Sistem Yönetimi)

Eğitim çok zor fakat işe yarıyor.Eğitim süresince gelecek için bir kaygı taşımanıza gerek duymayınız. Gerek sektörde gerekse akademik olarak, ilgilerinizi ve beklentilerinizi karşılayacak, problemleri çözecek donanıma fazlasıyla sahipsiniz.

 
 
 • Gülşen Bal (2012, Kariyer.net, Yazılım Uzmanı)

Eğitimin kalitesini iş hayatında daha çok farkına vardım.Okulda derslerin çok zor olduğu doğru ama bize kattıklarını çok daha sonra farkettim.Yeditepe Üniversitesi mezunu olmanın ayrıcalığını iş hayatına girdiklerinde daha iyi anlayacaklarını umuyorum.İyi bir işe girmek için iyi bir eğitim almak gerekir,Yeditepe'nin öğrencilere bunu verdiğini düşünüyorum.

 
 
 • Volkan Bülbül (2012, Netaş, Tasarım Mühendisi)

Tek kelimeyle diye başlamak ve bitirmek isterdim cümlemi fakat sayfalarla anlatamayacak kadar kaliteli ve bir o kadar eğlenceli geçti Yeditepe'de yıllarım. Hem zorlandım, hem eğlendim 4 yıl boyunca. Derslerin iş hayatında bu kadar etkili olacağını tahmin edememiştim fakat piyasa ile paralel giden bir eğitim dönemi geçirdim.

 
 
 • İpek Çebi (2012, Migros A.Ş., Yazılım Mühendisi)

Derslerde takım halinde yapmış olduğumuz projelerde takım çalışmasını öğrendim.Yapmış olduğum ödevler ve projelerle uygulama açısından bilgilerimi pekiştirdim.

 
 
 • M. Kerem Keskin (2012, Foreks, Mobil Uygulama Geliştiricisi)

Eğitimin kaliteli ve zor olduğu bir bölüm. Fakat öğrencilerinin düşüncelerine verdiği önem, yeniliklere açık olması ve sağladığı teknik donanım kolaylıkları ve akademik kadronun kalitesiyle birleşince Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Türkiye'nin en önemli Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden biri oluyor.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/aday-ogrenciler/mezunlarimiz/mezunlarimizdan-mesajlar/