Lisans

Bilgisayar Mühendisliği programı, teknolojinin her alanında etkin kullanımı için gerekli olan bilimsel alt yapıya sahip sektörel gelişime katkı verebilecek düzeyde teorik ve pratik bilgilerle donatılmış, problem çözme, araştırma yapma ve iletişim yetenekleri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın uzman mühendisler yetiştirmek üzere oluşturulmuştur. Uygulama ve tasarım ağirlıklı derslerde çağdaş laboratuvar imkanları ile bu alanda ihtiyaç duyulan kalitede insan gücünün dünya standartlarında bir eğitimle yetiştirilmesini hedeflemektedir.

Bu disiplinde dört ana gruptan oluşan dengeli bir eğitim verilir. Teori, soyutlama, tasarım ve uygulama. İlk iki yıl veri yapıları, sistem programlama, sayısal devre tasarımı gibi meslek derslerinin yaninda ağırlıklı olarak fen ve temel mühendislik alt yapısı sağlanır. Yeditepe Üniversitesi, öğrencilere ait bilgisayar donanım ve alt yapısını sürekli olarak yenilemekte ve güncel tutmaktadır. Genel amaçlı bilgisayar laboratuvarlarının dışında mantıksal devre ve mikroişlemci-mikrodenetleyici laboratuvarı, sanal gerçeklik laboratuvarı, yapay zeka laboratuvarı, bilgisayarlı görü laboratuvarı, kablosuz ağlar/yeni nesil internet laboratuvarı, mobil uygulamalar laboratuvarı, FPGA ve gömülü sistemler laboratuvarı, ve ileri bilgisayar mimarileri laboratuvarı bölümümüzde bulunan diğer güncel eğitim laboratuvarlarıdır. Üniversite kütüphanesine ilave olarak temel bilgisayar konularından seçilmiş bir bölüm kütüphanesi mevcuttur.

Eğitim dili İngilizce'dir. Dört yıl boyunca tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir. İngilizce seviyesi yetersiz öğrenciler hazırlık okulunda ingilizcelerini geliştirebilirler.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/akademik/akademik-programlar/lisans/