ÖNEMLİ: Öğrenci Asistanlığı Duyurusu

2017 Bahar döneminden itibaren öğrenci asistanı olarak görev almak isteyen öğrencilerin gün sonuna kadar B-413 no'lu ofise başvurmaları yada info@cse.yeditepe.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2017/onemli-ogrenci-asistanligi-duyurusu-7/

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK) 3-4-5 Mart 2017’da Selçuk Üniversitesi’nde

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK) Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci kongresidir. BİLMÖK'ün amacı Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler başta olmak üzere akademisyenleri, alanında uzman konuşmacıları ve bilişim sektörü çalışanlarını bir araya getirip geniş bir bilgi havuzunun oluşturulmasıdır. 2005 yılından beri her yıl farklı bir üniversitede yapılmaktadır. Kongre mesleğe ilgili ve üniversitelerinde bu alandaki örgütlenme ve organizasyon konusunda aktif faaliyet gösteren, gelişmeleri yakından takip ederek sadece bir "yazılım işçisi"nden çok, fikir üreten ve çözüm sunan katılımcıların çalışmalarıyla ve geleceğe dair önemli adımların atıldığı, fikir-bilgi paylaşımlarının yapıldığı internet ortamında tartışma forumları ile hayata geçirilir. Bunun yanında, ilerde meslektaş olacak gençlerin bir araya gelmelerini sağlayarak sosyal bir altyapı da hazırlar. Bilmök organizasyon yapısı ve çalışmaları bir yönetmelik ile belirlenmiş olup, yürütme kurulunun önerileriyle, ev sahibi üniversitenin organizasyon komitesi tarafından hayata geçirilir. Yürütme kurulu, kongre esnasında resmi katılımcılar tarafından seçilir.

Bu yıl düzenlenecek olan Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi’nin 3-4-5 Mart 2017 tarihlerinde Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Bilişim Topluluğu ev sahipliği ile Konya da gerçekleştirelecektir.

Kongre detayları ile ilgili ayrıntılı bilgiler kongre internet adresinden ulaşılabilir : http://www.bilmok.org.tr

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2017/bilgisayar-muhendisligi-ogrencileri-kongresi-bilmok-3-4-5-mart-2017da-selcuk-universitesinde/

2017 Bahar Döneminde CSE 492 Dersini Alacak Öğrencilerin Dikkatine

2017 Bahar döneminde “CSE 492 – Engineering Project” dersini alacak olan öğrencilerin proje öneri (proposal) formlarını en geç 27 Ocak 2017'e kadar bölüm sekreterliğine (Nilgün Akdeniz'e) teslim etmeleri gerekmektedir. CSE 492 dersini sistemden seçmiş ve projesini belirlemiş olan öğrenciler, proje öneri formunu bilgisayar çıktısı olarak (el yazısı olmamalıdır) teslim etmeli; CSE 492 dersinin e-posta listesine kayıt olmalıdır.
  • Proje Öneri Formu: PDF | DOC
Ayrıntılı bilgi için “Mezuniyet Projesi” sayfasını inceleyebilirsiniz.  

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2017/2017-bahar-doneminde-cse-492-dersini-alacak-ogrencilerin-dikkatine/

2016 Güz Dönemi Jüri Programı

CSE 492 dersi 2016 Bahar dönemi jüri programı aşağıdaki gibidir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2017/2016-guz-donemi-juri-programi/

Talent Summit

Talent Summit
 
Talent Summit‘in başvuruları için son bir hafta içindeyiz.
 
Bu yıl 3. sü düzenlenecek olan etkinlik, Avrupa’dan ve Türkiye’den genç yeteneklerin, Avrupa’dan girişimler ve  firmalarla buluştuğu, birebir iş/staj görüşmeleri yapabildiği ve Avrupa’daki çalışma ortamına dair fikir edinebilecekleri bir etkinlik. Etkinlik bu sene iki ayaklı olacak ve ilk ayağı olan Paris Talent Summit’in (2-3 Şubat) başvuruları açılmış durumda .
 
Başvuru yapmak isteyen öğrenciler (lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin hepsi başvurabilir) Paris Talent Summit’e başvurularını tamamlamak için aşağıdaki formu doldurabilirler.
 
Formu doldururken Nerden duydunuz kısmını “Ambassador” olarak işaretleyebilir ve Fast-Track Membership Code’una da “MERTCAN_PTS” yazabilirsiniz. ***
 
Geçen sene etkinliğin nasıl geçtiğine dair fikir edinmek isteyen öğrenciler de şu yazılara göz atabilirler.
 
Bu sene etkinlik için Türkiye’ye ekstra kontenjan açıldığını ve teknik altyapısı kuvvetli adayların kabul almada ilk sıralarda değerlendirilecekler
 
Başvuru ve etkinlikle ilgili soruları Canberk Şeker`e canberkseker@hotmail.com üzerinden iletebilirler.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2017/talent-summit/

2016 Mezun – Akademisyen – Öğrenci Buluşması

Bir sonraki Mezun - Akademisyen - Öğrenci Buluşması'nda görüşmek üzere.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/bolumden-haberler/2016/2016-mezun-akademisyen-ogrenci-bulusmasi/

ÖNEMLİ: CSE 492 Duyurusu

  1. Jüriye girecek öğrenciler 2 Ocak 2017 tarihine kadar 3 nüsha olarak proje raporlarını Bölüm Sekreterliğine bırakacaklardır. Jüriler 4 Ocak 2017 tarihinde toplanacaktır. (Jüriye girecek olan öğrencilerin dönem başında proje önerisi formunu doldurarak Bölüm Başkanlığı’na vermiş olmaları gerekmektedir.)
  2. X notu alması uygun görülen öğrenciler ara rapor hazırlamak zorundadırlar. Hazırlanan raporun 2 Ocak 2017 tarihine kadar bir nüshasının Bölüm Sekreterliğine, bir nüshasının da Proje danışmanına vermesi gerekmektedir.
  3. Bir önceki dönem X almış öğrenci jüriye girmek zorundadır ya da F alır.
  4. I (incomplete) notu, jüriye giren ve kısa bir süre içerisinde düzeltmeleri ve eksiklikleri tamamlayabilecek öğrencilere jüri tarafından verilir. Öğrenci yine jüri tarafından belirlenen ve bir ayı aşmayan bir zaman aralığı içerisinde projesini tamamlamak zorundadır.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2016/onemli-cse-492-duyurusu-9/

Mezunlarımızdan Nurettin Kayhan Göncü “7 Tepe 7 Fikir” Yarışmasıda 1.’lik Ödülünü Kazandı

Yeditepe Üniversitesi ailesinin çeşitli yenilik ve girişim içeren iş fikirlerini hayata geçirmelerine, nitelikli iş fikirleri yaratmasına yardımcı olmak, ticarileşebilecek iş fikirlerine destek vermek amacıyla hazırlanan "7 Tepe 7 Fikir" yarışmasında bu yıl 1.'lik ödülünü Üniversitemizin öğrencilerinden Galip Kıvanç Yazar (Biyomedikal Mühendisliği) ve Nurettin Kayhan Göncü (Bilgisayar Mühendisliği) almıştır.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunumuz Nurettin Kayhan Göncü yarışma hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaştı.

Göncü, “Öncelikle çok keyifli bir süreç geçirdik. Ekip arkadaşım Kıvanç ile bu süreçlere çok iyi hazırlandık. En önemlisi, sadece bir ödül almak için projemizi sunmadık; üretebilmek adına soruna yaklaşımımızı ortaya koyduk. İnancımızı ve azmimizi görenler de bizleri desteklediler. Herkese çok teşekkür ederim.“ dedi.

Göncü, Projenin epidural anestezi uygulamasının başarı oranını arttırmaya yönelik bir çalışma olduğunu ve amaçlarının mikroçip ve sensörler ile geliştirdikleri şırınganın negatif basınç sayesinde anestezi uzmanına uygulama sırasında bir referans aralığı sunmak olduğunu söyledi.

Mezunumuzun ve yarışmada başarı gösteren herkesin başarılarının devamını diliyoruz.

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/bolumden-haberler/2016/mazunlarimizdan-nurettin-kayhan-goncu-7-tepe-7-fikir-yarismasida-1-lik-odulunu-kazandi/

Duyuru: Öğrenci Temsilcisi Seçimi

2016-2018 dönemini kapsayan üniversitemiz öğrenci konseyi üyelerinin belirlenmesi ve organlarının oluşturulması için BÖLÜM ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ SEÇİMİ yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, başvuru dilekçelerini 23.11.2016 tarihinde mesai bitimine kadar bölüm başkanlıklarına yapmaları gerekmektedir!

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2016/duyuru-ogrenci-temsilcisi-secimi/

Seminer: Vassilya Uzun “Health Informatics, Mobile Textile Applications and Call Admission Control in Wireless Cellular Networks” (24.10.2016)

Vassilya Uzun’un konuşmacı olarak katılacağı “Health Informatics, Mobile Textile Applications and Call Admission Control in Wireless Cellular Networks” semineri 24 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 14:00’te A-412’de düzenlenecektir. Seminer ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/seminerler-ve-etkinlikler/2016/seminer-vassilya-uzun-health-informatics-mobile-textile-applications-and-call-admission-control-in-wireless-cellular-networks/

Eski yazılar «