«

»

TÜBİTAK Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Desteği ve Proje Yarışması

TÜBİTAK BİDEB'den gelen duyuru aşağıdadır.

TÜBİTAK - Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından 2013 yılı içinde "2241-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması" düzenlenecektir.

Yarışmanın amacı; lisans bitirme tezlerinin sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmesi ve lisans öğrencilerinin öğrenimleri sırasında sanayi ortamında bulunarak uygulama tecrubesi edinmelerinin sağlanması yoluyla lisans düzeyinde üniversite sanayi işbirliğinin teşvik edilmesidir.

Bu amaçla lisans eğitimlerini tamamlamak üzere olan öğrencilerimize yönelik "Bitirme Tezi / Projesi" için destek programları uygulamaya konulmuştur. Ayrıca, "2241-A Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezleri Destekleme Programı" kapsamında Üniversitelerimizin  Mühendislik ve Teknoloji, Tarımsal Bilimler alanlarıyla ilgili bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin bir sanayi/sektör kuruluşunun sorununu çözmeyi hedefleyen ve/veya sanayide uygulama potansiyeli olan ürün/yöntem/süreç iyileştirme ve/veya geliştirmeye yönelik lisans bitirme tezlerinin projelendirilmesine 4.000 TL kısmi destek, akademik/sanayi danışmalarına her bir proje için 1.000 TL danışmanlık ücreti ödenecektir.

2241-A Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı'na (Eski Adı - Sanayiye Entegre Yurtiçi Araştırma Projeleri Destekleme Programı)  ilişkin başvurular 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren online olarak yapılacaktir.

Detaylı bilgi için linke lütfen tıklayınız:

http://tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2241a-sanayi-odakli-lisans-bitirme-tezi-destekleme-programi

2241-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması'na ilişkin detaylı bilgi icin aşağıdaki linke lütfen tıklayınız.

http://tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-sanayi-odakli-bitirme-projeleri-yarismasi

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://cse.yeditepe.edu.tr/duyurular-ve-haberler/2013/tubitak-sanayi-odakli-lisans-bitirme-projeleri-destegi-ve-proje-yarismasi/