Yeditepe-SAP CodeJam 2015

Yarışma

Yarışma, Türkiye'deki tüm lise ve üniversite öğrencilerinin katılımına yöneliktir. Lise öğrencileri ve üniversite öğrencileri iki ayrı kategori olarak değerlendirilecektir.

Standart girdi çıktı birimleri kullanılarak yapılacak genel amaçlı programlama soruları sorulacaktır.

Katılımcılar her soruyu C, C++, Java, Dart, Python 2 programlama dillerinden birini kullanarak çözebilir.

Yarışmanın arayüzü Türkçe ve İngilizce olacaktır.

Katılımcılar programlarının doğruluğuna göre otomatik olarak değerlendirilecekler; her soruyu doğru yanıtlayanlar, çözümü hazırlayıp iletme hızlarına (soruya ilk erişim ile çözümü sunuş zamanı arasındaki süre) göre de sıralanacaklardır.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin, öğrenci olduklarını gösteren bir belgeyi de ekleyerek, Internet üzerinden 12 Ocak 2015 Pazartesi günü 09:00'a kadar başvurmaları gerekmektedir.

Yarışma ile ilgili sorularınız ve iletişim için 7tpsapcontestcse.yeditepe.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Aşamalar

Yarışma iki turda gerçekleştirilecektir:

İlk tur 19 Ocak 2015 Pazartesi 09:00 ile 23 Ocak 2015 Cuma 17:00 arasında Internet üzerinden yapılacaktır.

İlk turu başarıyla geçen katılımcılar, 31 Ocak 2015 Cumartesi günü İstanbul'da Yeditepe Üniversitesi'nde yapılacak final turuna davet edileceklerdir.

Final turuna katılacak öğrenciler, Yeditepe Üniversitesi öğrenci yurdunda 30-31 Ocak 2015 tarihlerinde misafir edilecek; İstanbul'a gidiş-dönüş yol ve konaklama masrafları yarışma organizasyonu kapsamında karşılanacaktır.

Ödüller

Birincilik, ikincilik ve üçüncülük kazanan tüm katılımcılara farklı seviyelerde, ancak hepsi yüksek nitelikli birer bilgisayar armağan edilecek; ayrıca yüksek öğrenimlerini Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde yapacak olanlara SAP firmasının Almanya ve ABD'deki tesislerinde iki kez birer aylık staj olanağı sağlanacaktır.

Bir dereceyi birden fazla katılımcının paylaşması durumunda aynı ödüller bütün derece sahiplerine verilecektir.