MÜHENDİSLİK - MİMARLIK FAKÜLTESİNE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN AÇIKLAMALAR

 

Fakülteye yeni başlayan öğrencilerimiz, öğrenci kimliklerini ibraz ederek öğrenim hayatı boyunca kullanıcakları ders kaydı, ders notu izleme, transcript görüntüleme gibi işlemleri yürütebilecekleri öğrenci bilgi sistemi “kullanıcı adı” ve “şifre” bilgilerini Mühendislik Binası B-413 numaralı ofisten temin edebilirler.

Kullanıcı adı ve şifresi iletilen öğrenciler http://obs.yeditepe.edu.tr adresine giriş yaparak kendi şifrelerini tanımlamalı ve sistemin isteyeceği gizli soru ve gizli cevap bilgilerini doldurmalıdırlar. Gizli soru ve cevap bilgisi öğrenci bilgi sistemi şifresi unutulduğu takdirde şifrenin yeniden oluşturulabilmesi için alınmaktadır.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesine hazırlık okulundan geçen veya direk olarak başlayan öğrencilerin Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ders seçmelerine gerek bulunmamaktadır. 1. Sınıf 1. Dönem öğrencilerine Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Dekanlığı ders atamalarını gerçekleştirmektedir. Fakülteye yeni başlayan öğrenciler Öğrenci Bilgi Sistemi kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak sistemden haftalık ders programlarını, derslerini ve danışmanların isimlerini öğrenebilirler.

Öğrencilerin ilk dönem dışındaki diğer eğitim dönemlerinde ders seçimlerini "Akademik Danışman"larıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencileri:

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri B-406'da bulunan Bölüm Kütüphanesini kullanabilirler.

Öğrenciler kendi taşınabilir bilgisayarlarını sadece B-433 ve B-434 numaralı notebook odalarında kullanabilirler.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencileri http://cse.yeditepe.edu.tr web sayfası altındaki duyuruları ve bölüm katlarındaki panoları takip etmekle yükümlüdürler.